PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Samstag 22.06.2024
Suchen
  Suchzentrum
Register der Tschechischen Republik
GRUNDINFORMATIONEN
  Grundinformationen von CZ
Das besten aus Tschechien
Regionen in der Tschechischen Republik
Touristische Regionen
Turistické oblasti
Städte und Gemeinden
Euroregionen
Mikroregionen und Vereinigungen
Malerische regionen
AKTUALITÄTEN UND AKTIONEN
  Aktualitäten
Aktionsdatenbank
Volksaktionen und Festspiele
Touristische Aktionen
PRAG - DAS HERZ EUROPAS
  Stadt PRAG
Prager Informationszentren
Prager Aktionskalender
Badenwesen
  Badeeinrichtungen
Krankenversicherung
Kongresstouristik
  Ausstellungen und Ausstellungsplätze
Kongresszentren
Ausstellungswesen und Propagierung
Kongresse und Konferenzen
Messen und Ausstellungen
Touristik und freizeit
  Informationszentren
Kultur und Unterhaltung
UNESCO Sehenswürdigkeiten
Sehenswürdigkeiten und Architektur
Kirchliche Denkmäler
Burgen und Schlösser
Aktivurlaub
Wandertouristik
Agrotouristik
Radfahrtouristik
Wassertouristik und Sporten
Weintouristik
Sport und Relaxation
Klub der tschechischen Touristen
Reisebüros
Folklore und Traditionen
  Folklorní sdružení
Volksgruppen
Volksfestspiele
Volkstraditionen und Gewohnheiten
Volkserzeugnisse, Handwerke
Natur und ihrer schutz
  Biosférická rezervace UNESCO
Naturschutzgebiete
Naturschönheiten
Höhlen und Abgründe
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naturlehrpfade
Unterkunft, verpflegung
  Autocampingplatz, Zeltplatz
Hotels, Pensionen
Chaty a chalupy
Erholungsareale
Weitere Unterkunft
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomische Spezialitäten
Handel und Dienstleistungen
  Dienste für Kraftfahrers
Einkaufszentren
UNTERNEHMENSUNTERSTÜTZUNG
  Investitionsgelegenheiten
Finanzsektor und Versicherung
Realitäten
Industrieproduktion
Nahrungsmittelproduktion
Království perníku

Aktivní pardubické infocentrum

Internet - Informační centrum Pardubic je členem naší asociace. Jeho majitel Luděk Šorm zajišťuje pro asociaci naše webové stránky na Internetu. Pokud mu to čas dovolí, velmi aktivně spolupracuje s turistickými informačními centry, která nejsou členy asociace, ale velmi rádi uvítají různé informace z naší činnosti.
Před nedávnem se v pardubickém infocentru uskutečnil za účasti představitelů města, zástupců pozvaných infocenter, se kterými Pardubice spolupracují, slavnostní křest nového prodejního a rezervačního systému vstupenek do pardubického divadla. Tato akce se uskutečnila v rámci dnů Internetu v Pardubicích a celostátní akce Březen - měsíc Internetu.
Na otázku, co ho vlastně nutí k tomu, aby neustále vymýšlel nové a nové akce s využitím Internetu, Luděk Šorm odpověděl:

Platnost obrázku vypršela.

Vždycky jsem věřil, že Internet má budoucnost a že je to jen otázkou času, kdy si to lidé uvědomí. Tato informační technologie mě zaujala natolik, že jsem se jí začal věnovat. Dneska už vím, že se mi to vyplatilo. Nemyslím teď z hlediska finančního, ale z hlediska nových možností rychlého získání potřebných informací a na druhé straně rychlého předání informací o mé firmě. Výsledkem je vlastně založení Internetu - informačního centra Pardubic.
Co tě vedlo k tomu, že jsi se zaměřil na vytvoření nového systému prodeje a rezervace vstupenek ve spolupráci s Východočeským divadlem v Pardubicích?
Vlastně to byla myšlenka, že i zde se dá využít velkých možností celosvětové sítě Internetu. Jedná se o univerzální systém TICKETS.CZ s různě definovatelnou grafickou, obsahovou i funkční identitou. To znamená, že systém prodeje a rezervace vstupenek se na mnoha různých internetových adresách objevuje s odlišnými možnostmi grafického zobrazení a nabízených funkcí. Například na internetovské adrese http://www.predstaveni.cz je organickou součástí nové webovské prezentace Východočeského divadla v Pardubicích. V jiné grafické podobě a v obsahovém kontextu včetně dalších kulturních akcí se nabídka objevuje i jinde.
Jak systém funguje z pohledu zákazníka?
Zájemce o vstupenky může využít tří možností. Za prvé si anonymně, prostřednictvím Internetu, označí konkrétní místo v sálu, provede rezervaci omezeného počtu (zatím 4 ks) vstupenek na dobu několika hodin (např. 24 hod.) a vytiskne potvrzení o provedené rezervaci. S tímto potvrzením se dostaví na nejbližší prodejní místo, kde mu budou po zaplacení vydány řádné vstupenky. Nevyzvednuté rezervace jsou automaticky systémem uvolněny k dalšímu prodeji. Tento způsob ovšem nelze uplatnit, pokud je představení v tzv. ochranné lhůtě několik dnů před dnem konání.
Druhá možnost je ta, že si vytvoří svůj zákaznický účet v systému a zašle na něj bezhotovostním platebním stykem finanční zálohu. Pak si na zvolená místa v sálu bez časového omezení může sám zakoupit poukázku na vstupenky, které jsou chráněny číselným kódem. Třetí možností je, že využije služeb profesionálních prodejců, kteří mají v systému mnoho možností prodeje za hotové i na fakturu včetně rezervace i prodeje abonentních vstupenek.

Naďa Jahodová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.04.2000
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA