PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Samedi 18.05.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Poznejte Velké Karlovice

Obec Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km2 se řadí mezi největší obce České republiky. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. Z této doby se zachovalo několik stavebně kulturních památek - Karlovský kostel, fojtství, muzeum, Panský dům a mnoho dalších pamětihodností. Svými přírodními krásami, vybavením a pohostinností se řadí mezi známá střediska turistického a lyžařského ruchu. Hřebeny a svahy hor vybízejí v létě k turistice a jízdě na kole. V zimě uvítají lyžaři nespočet lyžařských vleků a několik desítek kilometrů běžeckých tratí. Přes dvě desítky hotelů, restaurací a penzionů jsou schopny nabídnout své kvalitní služby a pohostinnost.
Vedení naší obce se neustále snaží vylepšovat služby v cestovním ruchu, a proto v letošním roce, pro lepší orientaci návštěvníků Velkých Karlovic, byly vydány orientační mapy Velké Karlovice v měřítku 1:44000. Instalováno bylo devět rozcestníků, které označují směry k nejdůležitějším objektům v obci a dále tři velkoformátové mapy.
Bližší informace obdržíte, navštívíte-li informační centrum, které bylo zřízeno obecním úřadem jako jedno z prvních v okrese Vsetín. Provoz informačního centra je celoroční. S radostí můžeme konstatovat, že návštěvnost se neustále zvyšuje. V průběhu letní rekreační sezony se zájem o služby informačního centra ve srovnání s minulým létem zvýšil o sto padesát procent. Informační centrum se nezabývá pouze informacemi o službách, turistice a kulturních památkách, ale je v mnoha případech hlavním pořadatelem kulturních akcí pro veřejnost a školní mládež. Pořádá výstavy, jednodenní skupinové zájezdy, společenské a jazykové kurzy, besedy, zajišťuje svoz rekreantů, ubytování, exkurze, pomáhá při organizaci různých soutěží apod. Zkrátka, činnost informačního centra je velmi rozmanitá.

Platnost obrázku vypršela.

Nedílnou součástí informačního centra je knihovna. Ve své činnosti se navzájem doplňují. Od roku 1991 sídlí společně v nově postavené budově. Krásný interiér knihovny poskytuje příležitost k příjemnému posezení a odpočinku při výběru knih a časopisů z celkem velkého a pestrého knihovního fondu, který je průběžně doplňován. Součástí knihovny je malá pobočka v údolí Jezerném. Knihovna spolupracuje se dvěma místními školami a mateřskou školou, připravuje pro ně různé literární besedy a knihovnické akce. V letošním roce jsme se zařadili do soutěže "Putování s valašským pasem", kterou zorganizovala agentura Namaste. I tato soutěž přispěla k vyššímu počtu návštěvníků v obci a v informačním centru.
Jelikož jsme obec, která hraničí přímo se Slovenskou republikou, vzrůstá řada dotazů, jak je to u nás s turistikou hlavně v oblasti Javorníků. Jednoduše řečeno, pro turisty bez problémů. Javorníky - zelená hranice stačí občanský průkaz, celní přechod v údolí Léskové, cestovní pas musí mít jen občané z třetích zemí.
Díky tomu, že jsme členy Asociace turistických informačních center České republiky, získáváme přehled o činnosti z jiných míst a řada jejich nápadů nás inspiruje. Jsme velmi rádi, že vychází Zpravodaj, protože ne vždy se můžeme zúčastnit setkání informačních center a přesto se dozvíme, co se i jinde v turistickém ruchu děje.

Františka Dalecká

IC Velké Karlovice

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA